Sıcak ayların gelmesi ile birlikte pano klimalara büyük bir iş düşmektedir. Panoların iç sıcaklık değerlerinin maksimum seviyeye çıktığı günlerce farklı sebep ve nedenlerle klimalar arıza çıkarabilmektedir. Arkom Teknik Pano tipi klima servisi birimleri ile her tür sorunda, tamir ve bakım işlerinde sizlere kusursuz bir hizmet sunmaktadır. Pano içi sıcaklık değerlerinde sorun yaşıyorsanız hemen Arkom teknik ekiplerimize ulaşınız.

Pano Tipi Klima Servisi

Pano tipi klima servisi çağrı merkezimize bir çok sektörden talep geliyor olsa da veri merkezleri bu tip klimaların kullanıldığı en yoğun sektörlerden biridir. Pano klimalar Elektronik, telekomünikasyon, IT – Data center vb. işletme ve firmalarda hayati önem sahip sistemlerdir. Isı yoğunluğuna çözüm için kullanılmakta olan bu sistemler dış etkenlere karşı her ne kadar dirençli olsa da zamanla arıza çıkarabilir ve teknik müdahaleye gerek duyabilir. Pano Klima (soğutucular) sıcaklığın +55°C’ye kadar çıkabildiği ortamlarda kullanılabilmektedir. Soğutma işlemi sırasında maruz kaldığı toz ve yağ parçacıkları nedeni ile filtrelerinde tahriş yaşaması ve kullanılmaz hale gelmesi yoğun görülen bir sorundur.

Pano tipi klima sistemi otomasyon panolarında, motor kontrol panolarında, elektrik panolarında, Plc panolarda, Kompanzasyon panolarda sıkça kullanılır. Yüksek ısıdan kaynaklı sorunlarda çözüm için Pano Kabin klima ve iklimlendirme sistemleri ile akla gelen klimalardır.

Kocaeli Pano Tipi Klima Bakım ve Onarım Servisi

Diğer iklimlendirme sistemlerine göre Pano tipi klima ürünlerinin filtresiz olması bakım maliyetini düşürmektedir. Yurtdışı imalatlı pano klimalarda yedek parça sorun ve sıkıntısı ülkemizde çoğu zaman yaşanmaktadır. Firmamız Arkom Teknik tüm ürün, parça ve ekipmanlarda revizyonlarda üstün kaliteli parçalar ile bu sorunu ortadan kaldırmaktadır. Arkom Teknik klima sistemleri konusunda tüm iklimlendirme markalarında sizlere sunduğu servis işlerinde garantili bir servis deneyimi sağlar. Firmamız teknisyenleri tarafından yapılmış arıza onarım ve servis işlerinde aynı yerden sorun çıkması halinde ücretsiz olarak tekrar hizmet sağlarız.

2013 yılından beri müşterilerimize çözüm odaklı hizmet sunmaktayız. Pano tipi klima servisi için her marka modelde doğru işçilik ve kaliteli servis hizmetleri sağlıyoruz. Sizleri bekletmeden hemen hizmet almak için bizlere ulaşabilirsiniz.

Pano Tipi Klima Bakımının Faydaları Nelerdir?

Pano tipi klima servisi, bu klimalarda meydana gelen arızaları giderme açısından büyük bir avantaj sağlar. Düzenli olarak bakımı yapılan pano tipi klimalar sayesinde pek çok avantaj elde edebilirsiniz. Örneğin; pano tipi klimanızın verimliliğini ve kullanım ömrünü artırabilirsiniz. Enerji tasarrufu yapabilmek açısından da pano klima bakımı oldukça önemlidir. Böylece daha doğa dostu kullanım yapabilirsiniz. Daha hijyenik bir kullanım için klima bakımına önem vermelisiniz. Klimanızda meydana gelebilcek arızaları önceden tespit edebilmenizi de yine bu bakımlar sağlar. Pano klima servisi etiketleme sistemi sayesinde cihazınızı anlık olarak takip edebilmenizi sağlar. Pano tipi klimanızı kullandığınız alanda, hava kalitesinin yüksek olmasını sağlayabilirsiniz. Özellikle üretim alanlarında üstün verimlilik elde edebilirsiniz. Filtre kullanılmadan üretilen pano tipi klimalar, bakım maliyeti açısından da oldukça uygun bir seçenektir.

Pano Tipi Klima Servis Hizmeti Nedir?

Pano tipi klima servis hizmeti bakım ve onarım işlemlerini kapsar. Bu klimaların iç ve dış üniteleri için bakım yapılır.

Pano klima sistemleri bakımı şu şekilde tamamlanır:

  • Öncelikle klimanın enerjisi kapatılır ve ardından ön kapak açılır.
  • Kondansörde biriken kirler basıncı hava yardımıyla temizlenir. Ardından fan kanadı temizliği yapılır.
  • Drenaj tavası ve hortumu kontrol edildikten sonra tıkanma varsa temizliği yapılır.
  • Elektrik bağlantıları kontrol edilir.
  • Ardından termostat ayarı kontrolüne geçilir ve ısının ideal düzeyde olduğundan emin olunur.
  • Bakım işlemi bitince kapak kapatılır ve klima monte edilir.

Pano tipi klimanız varsa her türlü bakım ve onarım işlemi için siz de Arkom Teknik’i tercih edebilirsiniz. Yedek parça değişimi, kaliteli onarım hizmeti sayesinde klimalarınızın problemlerinin çözülmesini sağlayabilirsiniz. MYK belgesine sahip teknisyenler tarafından yapılan işlemler, güvenilir ve profesyoneldir. Siz de Kocaeli ve Sakarya bölgesinde iklimlendirme çözümleri ile sektörün lideri olan Arkom Teknik’in servis hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.