Klima Montaj sonrası düzenli bakım ve arızalarınıza hızlı çözüm üretmek için varız.

Yaşam alanlarınızda kaliteli iklimlendirme koşullarını devam ettirmeniz için satış ve servis merkezimiz sizlere profesyonel VRF klima bakımı desteği sağlıyor. Klimanızın sağlıksız koşullarından sizi kurtaracak, mevsim geçişlerini atlatmanızı sağlayacak, cihazınızdan daha çok verim ve performans almanızı sağlayacak VRF klima bakımınızı alanında uzman teknik ekiplerimizle gerçekleştiriyoruz.

10 yıllık sektör deneyimimizin yanında Kocaeli genelinde servis ağımızla VRF klima bakım servisi olarak iklimlendirme sistemlerinizin sorunsuzca çalışması için yıl içerisinde gerekli olan periyodik bakımlarını yapıyoruz. Sizlere ise klimanızı ilk günkü performansıyla kullanmak kalıyor. En iyi VRF klima fiyatları ve bakım desteği için bizleri arayın.

Konforlu bir yaşam kalitesi için kullanmış olduğumuz iklimlendirme cihazlarının periyodik olarak bakımının yapılması gerekmektedir. Klimalarda evaporatör ve kondenser serpantinlerinden gerçekleşen ısı transferlerini iyileştirmek, enerji kayıplarını en aza indirmek, ısıtma ve soğutma performanslarını maksimum hale getirmek, cihazların daha uzun ömürlü çalışmasını sağlamak ve klimanın sağlık açısından zararlarını ortadan kaldırmak amacıyla yapılan planlı çalışmalardır.
Klima bakımında periyodik olarak yapılması gereken kontroller;

Klima Bakımında Yapılanlar

* Evaporatör ve kondanserin özel kimyasal ve basınçlı su ile temizliği
* Klima gazı yüksek ve alçak basınç değerinin kontrolü
* Elektrik tesisatı, V otamat, Voltaj – akım değerlerinin kontrolü
* Tüm soket bağlantılarının kontrolü
* Drenaj tavası ve hattının temizliği
* Tüm fan pervanelerinin temizliği
* Klima titreşim ve ses kontrolü
* Estetik görüntü kontrolü

Bakım Ekibimizden Profesyonel ve Hızlı VRF Klima Bakımları!

Klima hastalıkları ve arızaları ile sizleri uğraştırmamak için periyodik bakımlarınızı özenle yapıyoruz. VRF klima bakım hizmetimizle Türkiye’nin her ilinde ısıtma-soğutma ihtiyaçlarınızı karşılamaya devam ediyoruz. Klima bakım servisi teknisyenlerimizle hızlı ve güvenli destek sunuyoruz. 

  • Sağlığa Dost Bakım Uygulamaları
  • Mekânlarınızda Sürekli Konfor
  • Uzun Ömürlü VRF Klimalar
  • Tasarruflu ve Verimli İklimlendirme

Klima bakımı genel olarak, kullanım sonucu klimada oluşan kir ve toz birikiminin temizlenmesi, gaz miktarının, klima performansının ve klimanın genel kontrolünün yapılmasını içerir.

Klima bakımı gereklimidir?

Enerji maliyetlerinin devamlı arttığı, kalitenin ön plana çıktığı ve her gün yeni bir takım tasarruf tedbirlerinin alındığı günümüzde klimaların verimli çalışmasının sağlayacağı katkının önemi daha da artmaktadır. Klimaların kontrol ve bakımlarının, klima konusunda eğitim almış yetkili elemanlar tarafından periyodik olarak yapılmasının sağlayacağı faydaları şöyle sıralayabiliriz.

Konforu sağlamak ve korumak için :

Düzenli olarak bakım yapılmış olan klimanın performansı daha yüksek olacağı için, klima soğutmuyor veya ısıtmıyor şeklindeki problemlerin ortaya çıkması önlenmiş olur. Dolayısıyla konfor şartları bozulmamış olur.

Klimanın ömrünü uzatmak için :

Düzenli olarak bakım yapılan klimalar daha yüksek performansla daha uzun süre hizmet verecektir. Fakat düzenli bakım yapılmayan klimaların verimi düşük ve kullanım ömrü daha kısa olacaktır.

Enerji tasarrufu sağlamak için :

Bakım yapılmamış klimanın performansı düşük olacağı gibi enerji tüketimi de artacaktır. Örneğin kondanseri kirli olan bir klimanın performansı düşük olur. Kondanserin kirli olması durumunda soğutmada ısı enerjisinin dışarı atılmasında problem yaşanacak, basınç ve klimanın çektiği akım yükselecek, klima iyi soğutamadığı için kompresör daha uzun süre çalışacak. Isıtmada dış ortamdan yeteri kadar ısı transferi yapamayacaktır. Dolayısıyla klimanın enerji tüketimi artacaktır. Oysa düzenli olarak bakım yapılan klima daha az akım çekecek, daha iyi soğutacak ve kompresör daha az çalışacağı için klimanın enerji tüketimi azalmış olacak.

Hiç ummadığınız ve ihtiyacınız olduğu bir anda klimanın devre dışı kalmaması için gereklidir:

Periyodik bakım sırasında klimanın genel kontrolü de yapılacağı için, ileride klimanın çalışmaması gibi büyük problemlere yol açabilecek küçük problemler zamanında tespit edilerek problem büyümeden giderilmesi sağlanır. Böylece klimaya en fazla ihtiyaç duyulan bir zamanda devre dışı kalması önlenmiş olur.

Görüldüğü gibi klimalara periyodik bakım yapılması lüks değil, klimanın daha uzun süre ve daha verimli çalışabilmesi için ihtiyaçtır.

Klima bakımı ne zaman yapılmalıdır?

Klima bakımının mevsim geçişlerinde (İlkbahar ve sonbahar mevsiminde ) yapılması tavsiye edilir. Örneğin yaz mevsimine girmeden yapılacak bir bakım, yazın ortasında veya yaz sonunda yapılacak olan bakıma göre daha çok fayda sağlar. Benzer şekilde kış aylarında ısınma amacıyla kullanılmakta olan bir klimaya sonbaharda yapılacak olan bakım büyük fayda sağlayacaktır.