İklimlendirme teknolojilerinden en fazla faydayı sağlayabilmek için konumlandırma çok önemlidir. Bu sebeple sistem kurulumundan önce klima için keşif yapılmalıdır. Özellikle birden fazla ünite ile ısıtma ve soğutma sağlayan VRF sistemlerindeki gaz ve sıvı sirkülasyonunu doğru konumlandırmak gerekir.

VRF Klima Keşif Hizmeti

VRF sisteminde tek bir dış üniteye bağlı birden fazla iç ünite bulunur ve dış üniteden gelen sıvı ve gazlar içerideki üniteleri dolaşarak tekrar dış üniteye döner. Bu sirkülasyon hem enerji tasarrufu yapmanızı sağlar hem de sağlıklı bir yaşam alanı için gereklidir. Klima seçerken yaşadığınız yer de önemlidir. Klima keşif İzmit bölgesi ile klima keşif Sakarya bölgesinden çıkacak sonuçlar farklılık gösterir. Klima konusunda uzmanlaşmış Arkom Teknik profesyonelleri tarafından yapılan keşif hizmeti sayesinde size en uygun klima modelini ve konumlandırmayı tespit ederek iç mekanda ideal iklimlendirme sağlayabilirsiniz.

Klima Keşif Hizmetinin İçeriği Nedir?

Klima keşif hizmeti montaj alanının belirlenmesi ve doğru klima modelinin alınması için yapılır. Klima modelleri iki ayrı üniteden oluştuğu için hem iç hem dış ünite için keşif yapılır.

İç ünite konumlandırılırken:

  • En yüksek düzeyde hava akışı sağlanacak alan tespit edilir.
  • Hava akımının doğrudan insanlara ya da uçuşabilecek cisimlere gelmeyeceği yer belirlenir.
  • Ocak, kombi ve pişirme aletlerinden uzak olması sağlanır.

Dış ünite konumlandırılırken:

  • Etrafının mümkün olduğunca açık olacağı ve rahat hava alabileceği mekan tespit edilir.
  • Dış üniteden çıkacak kullanılmış havanın pencerelerden içeri giremeyeceği alan belirlenir.
  • Isıtma sistemleri, egzoz gazı ve diğer klima sistemlerinden etkilenmeyecek mesafede olması sağlanır.

Keşif Hizmetinin Faydaları Nelerdir?

  • İhtiyaçlarınıza en uygun VRS klima modeli belirlenir.
  • İklimlendirme sistemi zarar görmeden monte edilir.
  • İklimlendirme sisteminden en üst seviyede fayda sağlamanıza yardımcı olur.
  • Enerji tasarrufu sağlar.

Klima keşif Kocaeli hizmetini İzmit ve Sakarya bölgesinde de sunan Arkom Teknik, konut ve işyerleriniz için ücretsiz keşif hizmeti verir. Değerlendirmeler alanında deneyimli profesyoneller tarafından gerçekleştirilir. Değerlendirme sonucunda yeni iklimlendirme sistemi kurmak ya da mevcut klima sistemlerinizi iyileştirmek için Arkom Teknik proje danışmanlığından yararlanabilirsiniz. Aynı zamanda Arkom Teknik güvencesiyle sistem kurulumunu gerçekleştirebilir ve bakım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.