Kadıköy Mah. Bağdat Cad. No:102/A İzmit/Kocaeli

Klima Borusunu Saklamak

TECRÜBE | KALİTE | GÜVEN

ARÇELİK KLİMA YETKİLİ SERVİSİ

Anasayfa > Klima Borusunu Saklamak

Klima Borusunu Saklamak

06 Haziran 2021 01:14
Klima Borusunu Saklamak

Klima borusunu saklamak için belirli düzenlemeler yapılabilir. Yazın sıcak günlerinde klimanın yağın olarak kullanılmaya başlanması ve klimanın beraberinde getirdiği olumsuz durumlar da beraberinde gelmektedir. Evlerde takılan klimalarda temel sorunlardan biri klima hortumudur. Bunun için klimanın borusunun gizlenmediği zaman ev dekorasyonunda istenmeyen bir görüntü elde edilebiliyor. Gizleme aparatı veya klima borusunu gizleyen özel aparatlar mevcuttur. Ancak klimanın borusunun kapatılması için göze hitap etmeyen görüntüler olabilir.

Bunun için ufak dekorasyon fikirlerine ihtiyacınız olabilir. Evinizde kullandığınız klimaların borularını kapatmak için klima gizleme kanalı kullanabilirsiniz. Bunların haricinde uygulayacağınız farklı yöntemler de mevcuttur.

Klima Borusunu Saklamak İçin Dekoratif Izgara Kullanmak

Klima borusunu saklamak için dekoratif ızgara kullanabilirsiniz. Yaygın olarak kullanılan çözüm yöntemlerinden olan bu yöntemde, üniteli ızgaralar kullanabilirsiniz. Klimanın olduğu duvarda klimanın bulunduğu bölgeyi ızgara aşağısının ünite veya kitaplık biçiminde dekorasyonunu sağlayabilirsiniz. Dolayısıyla klima hortumunun hoş olmayan görüntüsünde kurtulmakla birlikte aynı zamanda klimayı da dekoratif olarak saklamış olursunuz. Izgara çıtalarının dikey değil, yatay olmasına mutlaka dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra yatay çıtalar, klimanın soğuk havasını kolay bir şekilde çıkışını sağlayacaktır.

Duvar Ünitesi Kullanmak

Klima hortumunun saklanması için duvar ünitesi kullanabilirsiniz. Birçok amaç için kullanılan duvar ünitelerinin klimanızın asılı olduğu duvara kanal yolu ile monte ettirin. Böylelikle dekoratif bir görüntünün oluşmasını sağlayabilirsiniz. Klima hortumunu saklamak için kanalın görünmesinden rahatsız oluyorsanız bu koşulda duvar ünitesi yaptırmak, dibinden monte edilmesini sağlamak daha avantajlı olacaktır. Yani burada dibinden monte ettiğiniz zaman hortumun ve kanalların görünmesini engellemiş olacaksınız. Böylelikle de evinize farklı bir hava katmış olursunuz.

Klima Hortumunu Gizlemek İçin Dolap Kullanmak

Gizleme yöntemlerinden biri de dolap yöntemidir. Duvara monte ettirdiğiniz dolaplar ile dağınık görünen klima hortumunun görüntüsünden kurtulabilirsiniz. Böylelikle dolabın şık görüntüsü evinizin kalitesini arttırırken aynı zamanda da klimayı kullanmadığınız zamanlarda dolap kapağını kapatarak klimanın da görünmemesini sağlayabilirsiniz. Ancak klimayı kullanmak istediğiniz zamanlar dolap kapısının açık olması gerekir. Dolayısıyla hava akışının sağlanması için dolap kapısı değil de ızgara kullanabilirsiniz. Izgaranın her iki tarafının da tercihinize göre hortumun olduğu yere monte etmelisiniz. Böylelikle klimanın hortumunu da gizleyerek hoş olmayan görüntüyü ortadan kaldırma şansınız olabilir.

Duvara monte ettirmiş olduğunuz dolaplar, açılır olduğu için klimanın temizliği de fan ayarı da oldukça kolay bir hale dönüşecektir. Ayrıca ortamdaki renk ve dekorasyona uygun olan bir dolap yaptırmanız, odanın havasını değiştirecektir. Unutmayın, dolap her zaman toplu ve şık bir görüntü sağlamak için en uygun yöntemlerdendir. Bu yüzden dolabı yaptırmadan önce klimaya uygunluğu açısından mutlaka ön bilgilendirme yapmalısınız.

Klima Hortumunu Saklamak İçin Kirişlerin Kullanılması

Klima borusunun saklanması, kiriş ile mümkündür. Bu yöntemi denediğiniz zaman, klimanızın konumu vb. durumlarının elverişli olmaması gibi durumlarda kullanılabilir. Öncelikle sizi rahatsız eden klima hortumu gizleme için hortum saklama aparatını veya kanalını kullanabilirsiniz. Bunun yanı sıra kanalın duvardan direk olarak görünmesi ve göze çarpması sizi yine rahatsız edebilir. Bunun için kiriş ve kolonları kullanarak çözüm yöntemi uygulayabilirsiniz.

Klima hortumu saklarken aparat veya kanallar kolon ve kirişlerin duşuna gelen iç kısımdan geçirilir. Bu sayede duvarda olan bu kanal göze batmayacak ve görüntüsü daha düzgün olacaktır.

Bu yöntemi kullanmak için, bunun dışında başka alternatif yöntem kullanmıyorsanız en iyi seçenek budur. Kanallar az da olsa görünebilir. Ancak yine de bu görüntü sizi klimanın hortumunun görüntüsü kadar rahatsız etmeyecektir. Böylelikle de ortamda estetik bir görüntü elde etmiş olacaksınız.

 

 

YORUM YAPIN

BENZER YAZILAR

Kartla Ödeme İmkanı
Kartla ödeme imkanı
Servis işlemi sonunda kapıda kredi kartıyla ödeme yapabilirsiniz.
Hızlı Servis Hizmeti
Hızlı servis hizmet
En hızlı servis çözümleriyle, aynı gün içerisinde adresinizdeyiz.
Destek attı
Destek hattı
Servis öncesi ve sonrası uzman ekibimizden destek alabilirsiniz.